VM ZINC

Specializujeme se na dovoz tohoto vysoce kvalitního materiálu. Jeho cena je sice někdy o něco málo vyšší než u slovinského, polského a dalších "neznačkových" titanzinků, nicméně VM ZINC toto bohatě vynahrazuje svými vlastnostmi.

VM ZINC® je mezinárodní značka výrobků z válcovaného zinku, které vyrábí a prodává koncern Umicore.

VM ZINC® je vysoce kvalitní slitina. Jde o válcovaný zinek, který ve slitině s mědí a titanem získává mechanické a fyzikální vlastnosti optimální pro použití ve stavebnictví (střechy a fasády, klempířské prvky, okapové systémy), především mechanickou pevnost a tvarovou stabilitu.

VM ZINC® se skládá z vysoce kvalitního zinku Z1 (zinek o čistotě 99,995 %) podle definice normy EN 1179 s přídavkem titanu a mědi:

  • titan: min. 0,06 – max. 0,20 %
  • měď: min. 0,08 – max. 1,00 %.

 

VM ZINC® nejenže splňuje evropskou normu EN 988, ale i v některých hodnotách přesahuje její požadavky. Vedle rozměrových požadavků vztahujících se na svodové systémy a požadavků na chemické složení a mechanické vlastnosti polotovarů zde klempíři a zpracovatelé plechu najdou podstatné testy, které norma EN 988 nepožaduje: zkoušky ohýbání materiálu při 4 °C, testy rovnosti a tažení (Erichsenův test).

Výrobky VM ZINC® se dělí do čtyř skupin použití: střešní a fasádní krytiny, doplňky a klempířské prvky, svody dešťové vody a ozdobné prvky.

Pálené tašky
Hřebíkovačka
Latě
Okapy
Hydroizolační folie