Nabídka výrobků ze sortimentu VM ZINC®: QUARTZ -ZINC® se světle šedou patinou a ANTHRA-ZINC® s antracitově šedou patinou

Šedý titanzinek je krásný. Představte si ale, co by Vaší realizaci přinesl červený, zelený či modrý odstín.

QUARTZ-ZINC® je předzvětralý zinek světle šedé barvy, který má hned od počátku vzhled a texturu přírodního zinku po několika měsících vystavení klimatickým vlivům. Světlý, teple působící QUARTZ-ZINC®  připomínající svět minerálů je doporučován především pro použití na fasády a podhledy, kde se přirozená patina vytváří pomaleji než na střeše. Je také oblíben při renovacích, protože jeho předzvětralý povrch se dobře doplňuje s dříve položeným zinkem.

Předzvětralý zinek v provedení ANTHRA-ZINC® vděčí za svůj název antracitově šedé barvě, která se blíží přírodní břidlici, s níž je také časo kombinován. Ve snaze neustále zvyšovat výkon svých výrobků uvedl VM ZINC začátkem roku 2004 na trh zinek ANTHRA-ZINC NG nové generace, který dále rozšiřuje možnosti použití tohoto materiálu.

TECHNICKÉ ÚDAJE

QUARTZ-ZINC® a ANTHRA-ZINC® jsou různými provedeními válcovaného zinku ve spojení s mědí a titanem. Odpovídají evropské normě EN 988 a standardu kvality PREMIUMZINC®. Jsou to materiály šetrné k životnímu prostředí.

QUARTZ-ZINC® a ANTHRA-ZINC®  jsou, stejně jako přírodní VM ZINC®, plechovými materiály vyráběnými speciálně pro použití ve stavebnictví. Lze s nimi tedy pracovat pomocí všech technologií užívaných pro práci s plechy, všech tradičních spojovacích a falcovacích technik, a také všech systémových řešení doporučovaných VM ZINC® pro oplechování střech (stojatá drážka, krytí na lišty, kompaktní střecha, strukturální střecha …) a fasád (stojatá drážka, zámkové spoje, napojované profily, panely sinus …). Svitky užívané pro oplechování střech a fasád jsou dodávány s ochrannou fólií. Ta se snímá až po položení materiálu, čímž je zaručen optimální vzhled.

Související stránky: 
VM ZINC
Související stránky: 
Plechy
Hydroizolační folie
Plechy pro klempíře
Latě
Střešní tašky
Střechy skladem